• Aktualności

      • Klasa sportowa

      • Witamy Państwa.

       Dzisiaj (23.06) został przeprowadzony drugi termin testów sprawnościowych do klasy sportowej.

       Jutro, na tablicy informacyjnej w szkole przy Inżynierskiej, zostanie wywieszona lista dzieci zakwalifikowanych do klasy sportowej.

       Teraz, Rodzice zainteresowani przyjęciem dziecka do klasy sportowej, powinni złożyć do sekretariatu szkoły podanie o przyjęcie dziecka do IV klasy sportowej o kierunku - piłka siatkowa dziewcząt i chłopców, w roku szkolnym 2022/2023.

       Zgodnie z regulaminem i terminarzem rekrutacji, w dniu 02.07 komisja rekrutacyjna poda do publicznej wiadomości listę dzieci PRZYJĘTYCH do klasy sportowej.

       w razie pytań, proszę dzwonić 604173618

       Tomasz Zdybek

       koordynator rekrutacji

      • BIBLIOTECZNA AKCJA CZYTELNICZA NA WAKACJE

      •  

       Dzień dobry,

       biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 1-5 do udziału w wakacyjnej akcji czytelniczej. Jej zadaniem jest podtrzymanie aktywności czytelniczej podczas miesięcy wakacyjnych.

       Akcja polega na wypełnieniu podczas wakacji PASZPORTU CZYTELNICZEGO. Paszport wydaje biblioteka szkolna. Uprawnia on do przekraczania granic literackiej fantazji oraz poświadcza czytelnicze obywatelstwo. Zadaniem posiadacza Paszportu jest wypełnienie jego rubryk, poświadczających przeczytanie przynajmniej jednej książki podczas wakacji. Dowodem na przeczytanie tej lektury będzie podanie jej tytułu, wypisanie z niej ulubionego zdania, zaznaczenie na mapce, skąd pochodzi autor, bądź gdzie dzieje się akcja lektury. Można również wpisywać na stronie okładkowej tytuły innych przeczytanych książek, a we wrześniu poprosić bibliotekarza o ostemplowanie paszportu, co upodobni go do prawdziwego paszportu ze stemplami z wyjazdów. Chcielibyśmy, by był to rodzaj czytelniczego pamiętnika, który – znaleziony po latach – wywoła miłe wspomnienie.

       Posiadacze najciekawiej wypełnionych paszportów, którzy przyniosą je we wrześniu do biblioteki mogą liczyć na nagrody.

       ZAPRASZAMY PO ODBIÓR PASZPORTÓW DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ!

       Magdalena Dębska

      • EKO-STRÓJ

      • 30 maja w ramach obchodów Dnia Ziemi (który w tym roku trwa u nas nieustannie od kilku miesięcy) odbył się konkurs na EKO-STRÓJ. Stroje prezentowali przedstawiciele klas 1-7. Jury oceniało kreatywność wykonanego stroju, względy ekologiczne - z czego strój został wykonany oraz ekonomiczne - ile kosztowało wykonanie stroju. Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz uczniom zaangażowanym w projekty strojów. Pomysły były świetne!

      • Piknik Rodzinny SP 109

      • Zapraszamy wszystkich Państwa na nasz wspólny Piknik Rodzinny SP 109 już w najbliższą środę (1 czerwca - Dzień Dziecka) o godz. 15:00 na terenie boiska przy Al. Pracy.Uczniowie, nauczyciele i rodzice przygotowali z tej okazji ponad 30 atrakcji, wśród który znalazły się m.in.:- drony oraz konny patrol Straży Miejskiej- atrakcje Straży Pożarnej- Zgarnij fancik!-koralikowy zawrót głowy- biżuteryjne improwizacje- zającuszek na paluszek- targowisko rozmaitości- licytacja prac plastycznych- instruktaż pierwszej pomocy- matematyczne zagadki- taniec i selfie z pajacykiem AJZI oraz tygryskiem KEJDI- warsztaty z makramy- facepainting - malowanie twarzy- kiermasz rozmaitości Misz-masz- przedstawienie pt. ,,Trójkątna bajka- dziecięcy tor przeszkód- pokaz taneczny DO Dance Studio- pokaz karate Mae Keage Kyokushin Team- oprawa muzyczna - DJ Soundspace- siatkówka na trawie- mecz pokazowy ultimate- fotolustro- pluszowy raj- wyścig kapsli- robotyka - nauka programowania- rękodzieła i produkty rzemieślnicze- lemoniada, popcorn i wata cukrowa- gofry, muffinki i ciasta- kawiarenka i grillCzęść z atrakcji jest płatna w postaci cegiełek. Całkowity dochód ze sprzedaży cegiełek zasili budowę zielonej szkoły (altany), zewnętrznych ławeczek oraz szachownicy na terenie SP 109. Naszą zbiórkę można również wspierać wpłatami na zrzutka.pl/sp109.Cegiełki, którymi można opłacić atrakcje i robić zakupy, będzie można kupić na jednym dedykowanym do tego celu stanowisku za gotówkę oraz przelewami online na naszą zrzutkę. Zachęcamy do kupowania na zapas od razu 10 cegiełek (równowartość 50 zł). Szacujemy 1000 uczestników, z których gdyby każdy zakupił 10 cegiełek, osiągniemy postawiony cel zebrania 50000 zł.

       Szykujcie się, bo to będzie jeden z tych dni, które na długo pozostaną w naszej pamięci!W imieniu Rady Rodziców SP 109Tomasz Chołast - Przewodniczący

      • Testy sprawnościowe do IV klasy sportowej

      • W związku z zaplanowanym na 01.06 festynem, testy sprawnościowe do IV klasy sportowej o kierunku piłka siatkowa dziewcząt i chłopców, odbędą się 02.06.2022, od godziny 16.30.

       Miejsce - sala gimnastyczna przy ul. Inżynierskiej 54

       Kandydatów obowiązuje strój sportowy oraz pisemna zgoda Rodziców/Opiekunów Prawnych na udział w testach sprawnościowych.

       Zapraszamy!!!

      • Wyniki XIX Dolnośląskiego Konkursu Ekologicznego

      • Dnia 21 kwietnia w naszej szkole odbył się finał XIX Dolnośląski Konkurs Ekologiczny pod

       patronatem DOLNOŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY oraz WYDZIAŁ PRZYRODNICZO-TECHNOLOGICZNEGO UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO WE WROCŁAWIU

        

       Sponsorem konkursu była: Rada Rodziców SP 109; Spółdzielnia Mieszkaniowa Metalowiec oraz Wydział Wody i Energii

       Konkurs składał się z trzech etapów i wzięło w nim udział 25 szkół.

       Do finału konkursu przeszło pięć drużyn, które zdobyły w drugim etapie największą ilość punktów, były to uczniowie ze szkół:

       SP  118 z Wrocławia,  

       SP z Chrząstawy Wielkiej,  

       SP 9  z Legnicy,

       SP  nr 47 z Wrocławia

       SP 5 z Wrocławia

       Etap finalowy polegał  na grupowym wykonaniu zadań i prezentacji efektów pracy zespołu.  Zadania były różnorodne i poruszały rozmaite problemy z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Oprócz tego szkoły prezentowały przedstawienie o tematyce ekologicznej.

        Komisja konkursowa  pod przewodnictwem pani prof. Katarzyny Szopki przyznała drużynom następujące miejsca:

       I miejsce      -         Szkoła Podstawowa nr 5 z Wrocławia

       II miejsce     -         Szkoła Podstawowa nr 47 z Wrocławia

       III miejsce    -         Szkoła Podstawowa nr 9 z Legnicy

       III miejsce    -         Szkoła Podstawowa z Chrząstawy Wielkiej

       IV miejsce    -         Szkoła Podstawowa 118 z Wrocławia

       Wszyscy uczestnicy finałowego etapu konkursu zostali nagrodzeni, a zwycięska drużyna otrzymała dodatkowo pamiątkową statuetkę.

        

        

      • Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży – „Laboratoria przyszłości”

      • Źródło finansowania:

       Program jest finansowany z środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, w postaci środków finansowych, dla jednostek samorządu terytorialnego będących organami prowadzącymi publiczne szkoły podstawowe dla dzieci i młodzieży lub publiczne szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej.

       Program realizowany jest na podstawie Uchwały nr 129 Rady Ministrów z dnia 29 września 2021 r. w sprawie wsparcia na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury – „Laboratoria przyszłości”.

       Opis programu:

       W ramach programu Laboratoria Przyszłości wsparcie zostało przeznaczone na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej, sprzętu, narzędzi, elektronarzędzi, materiałów, innych przedmiotów i pomocy służących rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży.

       Wykorzystanie zakupionych elementów wyposażenia:

       Zakupione pomoce będą wykorzystywane przede wszystkim  na zajęciach technicznych i komputerowych w naszej szkole. Z pewnością pomogą również innym nauczycielom uatrakcyjnić zajęcia.

        

      • Klasa sportowa - spotkanie organizacyjne

      • Witam Państwa.

       Zapraszamy Państwa na spotkanie, którego tematem będzie

       INFORMACJA O REKRUTACJI I FUNKCJONOWANIU KLAS SPORTOWYCH W SP109. W trakcie spotkania będzie okazja do zadawania pytań i poznania trenerów i wychowawców przyszłej, czwartej klasy sportowej.

       W zebraniu, oprócz Rodziców wezmą udział:

       Pani Dyrektor szkoły

       Trenerzy

       Wychowawcy

       Spotkanie odbędzie się 11.04 (poniedziałek), o godzinie 17.30.

       Miejsce - sala gimnastyczna w budynku szkoły przy ulicy Inżynierskiej.

       Ze sportowym pozdrowieniem,

       Tomasz Zdybek

       604173618