• Aktualności

      • Testy sprawnościowe do IV klasy sportowej

      • W związku z zaplanowanym na 01.06 festynem, testy sprawnościowe do IV klasy sportowej o kierunku piłka siatkowa dziewcząt i chłopców, odbędą się 02.06.2022, od godziny 16.30.

       Miejsce - sala gimnastyczna przy ul. Inżynierskiej 54

       Kandydatów obowiązuje strój sportowy oraz pisemna zgoda Rodziców/Opiekunów Prawnych na udział w testach sprawnościowych.

       Zapraszamy!!!

      • Wyniki XIX Dolnośląskiego Konkursu Ekologicznego

      • Dnia 21 kwietnia w naszej szkole odbył się finał XIX Dolnośląski Konkurs Ekologiczny pod

       patronatem DOLNOŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY oraz WYDZIAŁ PRZYRODNICZO-TECHNOLOGICZNEGO UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO WE WROCŁAWIU

        

       Sponsorem konkursu była: Rada Rodziców SP 109; Spółdzielnia Mieszkaniowa Metalowiec oraz Wydział Wody i Energii

       Konkurs składał się z trzech etapów i wzięło w nim udział 25 szkół.

       Do finału konkursu przeszło pięć drużyn, które zdobyły w drugim etapie największą ilość punktów, były to uczniowie ze szkół:

       SP  118 z Wrocławia,  

       SP z Chrząstawy Wielkiej,  

       SP 9  z Legnicy,

       SP  nr 47 z Wrocławia

       SP 5 z Wrocławia

       Etap finalowy polegał  na grupowym wykonaniu zadań i prezentacji efektów pracy zespołu.  Zadania były różnorodne i poruszały rozmaite problemy z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Oprócz tego szkoły prezentowały przedstawienie o tematyce ekologicznej.

        Komisja konkursowa  pod przewodnictwem pani prof. Katarzyny Szopki przyznała drużynom następujące miejsca:

       I miejsce      -         Szkoła Podstawowa nr 5 z Wrocławia

       II miejsce     -         Szkoła Podstawowa nr 47 z Wrocławia

       III miejsce    -         Szkoła Podstawowa nr 9 z Legnicy

       III miejsce    -         Szkoła Podstawowa z Chrząstawy Wielkiej

       IV miejsce    -         Szkoła Podstawowa 118 z Wrocławia

       Wszyscy uczestnicy finałowego etapu konkursu zostali nagrodzeni, a zwycięska drużyna otrzymała dodatkowo pamiątkową statuetkę.

        

        

      • Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży – „Laboratoria przyszłości”

      • Źródło finansowania:

       Program jest finansowany z środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, w postaci środków finansowych, dla jednostek samorządu terytorialnego będących organami prowadzącymi publiczne szkoły podstawowe dla dzieci i młodzieży lub publiczne szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej.

       Program realizowany jest na podstawie Uchwały nr 129 Rady Ministrów z dnia 29 września 2021 r. w sprawie wsparcia na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury – „Laboratoria przyszłości”.

       Opis programu:

       W ramach programu Laboratoria Przyszłości wsparcie zostało przeznaczone na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej, sprzętu, narzędzi, elektronarzędzi, materiałów, innych przedmiotów i pomocy służących rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży.

       Wykorzystanie zakupionych elementów wyposażenia:

       Zakupione pomoce będą wykorzystywane przede wszystkim  na zajęciach technicznych i komputerowych w naszej szkole. Z pewnością pomogą również innym nauczycielom uatrakcyjnić zajęcia.

        

      • Klasa sportowa - spotkanie organizacyjne

      • Witam Państwa.

       Zapraszamy Państwa na spotkanie, którego tematem będzie

       INFORMACJA O REKRUTACJI I FUNKCJONOWANIU KLAS SPORTOWYCH W SP109. W trakcie spotkania będzie okazja do zadawania pytań i poznania trenerów i wychowawców przyszłej, czwartej klasy sportowej.

       W zebraniu, oprócz Rodziców wezmą udział:

       Pani Dyrektor szkoły

       Trenerzy

       Wychowawcy

       Spotkanie odbędzie się 11.04 (poniedziałek), o godzinie 17.30.

       Miejsce - sala gimnastyczna w budynku szkoły przy ulicy Inżynierskiej.

       Ze sportowym pozdrowieniem,

       Tomasz Zdybek

       604173618

      • Wsparcie edukacyjne osób przybywających z Ukrainy – wypełnij formularz zgłoszeniowy!

      • Znasz języki wschodniosłowiańskie? Jesteś studentem, nauczycielem lub wykładowcą? Chcesz wesprzeć edukacyjnie młodych ludzi przybywających z Ukrainy? Jeśli możesz pomóc w ten sposób, to zachęcamy do wypełnienia formularza dostępnego na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną dla dzieci i młodzieży z Ukrainy oraz określić rodzaj wsparcia.

        

       Formularz zgłoszeniowy

       Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki udostępniliśmy formularz rejestracyjny dotyczący wsparcia edukacyjnego dzieci i młodzieży z Ukrainy. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną i określić jej formę.

       Formularz zbiera podstawowe informacje, które zostaną automatycznie przekazane do właściwego koordynatora wojewódzkiego przy kuratorium oświaty. Koordynatorzy będą kontaktowali się z wolontariuszami w miarę pojawiających się potrzeb.

       W sposób szczególny do angażowania się w wolontariat edukacyjny zachęcamy nauczycieli, studentów i wykładowców. Niezwykle cenne będzie wsparcie osób znających języki wschodniosłowiańskie (ukraiński, rosyjski czy białoruski). W pomoc edukacyjną mogą się także włączyć przedstawiciele organizacji pozarządowych, firm i stowarzyszeń.

       Zachęcamy do włączenia się w wolontariat edukacyjny! 

       Źródło MEiN: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wsparcie-edukacyjne-osob-przybywajacych-z-ukrainy–wypelnij-formularz-zgloszeniowy

       Kuratorium Oświaty we Wrocławiu

       Plac Powstańców Warszawy 1

       50-153 Wrocław

      • Szanowni Państwo

      • Rozpoczynamy zbiórkę artykułów szkolnych dla uczniów z Ukrainy, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole. Potrzebne są zeszyty, długopisy, kredki, flamastry, piórniki, plecaki, pozostałe artykuły piśmienne i papiernicze, wszystko to, co potrzebne jest w pierwszych dniach do rozpoczęcia edukacji. Z tych artykułów zrobimy wyprawki i wręczymy dzieciom. Artykuły dla dzieci zbierane będą w 2. budynkach. Serdecznie dziękujemy w imieniu uczniów z Ukrainy.

       Wolontariat szkolny.

      • Akcja plecaczek

      • Szanowni Państwo,

       w ramach akcji #plecaczek dzieci dzieciom zebraliśmy ponad 100 plecaczków. Zawieźliśmy je do punktu zbiórki a dziś wyruszą na granice do miejscowości Mercze i Dolhobyczów oraz na przejście graniczne Dolhobyczów Kolonia. Część plecaczków zostanie przeznaczona dla dzieci przybywających na dworzec PKP we Wrocławiu. Dziękujemy za Państwa wielkie serca.

      • AKCJA PLECACZEK DLA DZIECI NA GRANICY

      • Szanowni Państwo,chcemy wesprzeć i rozpowszechnić akcję #plecaczek, która powstała z inicjatywy mieszkanki gminy Daleszyce. Zbieramy plecaczki wraz z zawartością, zostaną one wysłane dla dzieci na granicę, aby dać im namiastkę normalności i wywołać uśmiech na ich twarzach.Potrzebujemy małych plecaczków dla dzieci (mniejszych niż te szkolne), nie muszą być nowe, ale w dobrym stanie, czyste, nieuszkodzone. Najlepiej z motywami dziecięcymi.Każdy plecaczek ma zawierać:- butelkę wody niegazowanej z dziubkiem- soczek w kartoniku ze słomką- mus w tubce- batonik- małe opakowanie kredek- kolorowanka- miś- 1 paczka chusteczek higienicznych- 1 opakowanie mokrych chusteczek- drukowane bajeczki w języku ukraińskim(zadba o to organizator)Pierwszy transport na granicę rusza w ten piątek (4.03), plecaczki zbieramy do czwartku do godzin porannych. Proszę przynosić je do budynku przy ul. Inżynierskiej.Dziękujemy z całego sercaZespół wolontariatu

      • Zbiórka dla uchodźców ukraińskich

      • Szanowni Państwo,  z niepokojem śledzimy sytuację na Ukrainie, solidaryzujemy się z Ukrainą  i jej mieszkańcami. W związku z tym od poniedziałku tj. 28 lutego 2022 r. podobnie jak inne wrocławskie placówki oświatowe,  nasza szkoła przystąpiła do akcji "Dary dla Ukrainy". Akcja dotyczy zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców ukraińskich i tak: śpiwory, koce, odzież dla dzieci i dorosłych, środki higieny osobistej, szczoteczki i pasty do zębów,  ręczniki, pieluchy, baterie czy zapalniczki, świece płaszcze przeciwdeszczowe oraz bieliznę. 

       Prosimy przynosić te rzeczy posegregowane tematycznie i tylko te z listy.

       Z góry wszystkim darczyncom bardzo dziękujemy.