• Aktualności

      • „GRANTY PPGR. Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”.

      • Dotyczy osób, które złożyły oświadczenia do Departamentu Edukacji UMW w ramach programu  „GRANTY PPGR. Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”.W związku z informacją uzyskaną w dniu 6 grudnia br. z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Biuro Powiatowe we Wrocławiu Dolnośląski Oddział Regionalny) osoby, które złożyły oświadczenia w ramach konkursu „GRANTY PPGR. Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym” do Gminy Wrocław nie muszą przedkładać zaświadczeń z ARiMR.Sprawa została załatwiona systemowo pomiędzy instytucjami.

      • Konkurs- TRADYCJE BOŻONARODZDENIOWE W ŚWIECIE.

      • Biblioteka szkolna zaprasza do udziału świątecznym konkursie czytelniczym. Tym razem tematem konkursu jest TRADYCJE BOŻONARODZDENIOWE W ŚWIECIE. W każdym kraju, gdzie świętuje się Boże Narodzenie obchody te wyglądają inaczej. Obowiązują różne tradycje i zwyczaje, je się inne potrawy i w inny sposób obdarowuje się prezentami. Może warto poznać, w jak różny sposób ludzie cieszą się z tych Świąt.

       Życzę przy tej okazji wszystkim uczniom, a szczególnie uczestnikom obecnego konkursu, jak najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia, radości w gronie najbliższych i dobrego zdrowia w tym trudnym czasie pandemii.

        

       Magdalena Dębska

      • Galeria klasy 3d

      • Nowa galeria Galeria klasy 3d została dodana do albumu fotograficznego

       1.Chętnie kucharzymy.
       2.Skarpeciaki- nasze pomysły po przeczytaniu lektury.
       3.Zakładamy zielnik.
       4.Uprawa parapetowa? Szafkowa!
       5.W basenie czujemy się jak ryby w wodzie. Mhm.
       6.Pozdrawiamy Rodziców z Zielonej Szkoły.
       7.Nasłuchujemy muzyki Chopina. Dworek Chopina.
       8.Tworzymy mapy mentalne.
       9.Tak się uczymy.
       10.Serce żyrafy jest wielkie- nasze też.
       11.Tak się uczymy.
       12.Uczymy się wzajemnie.
       13.Prezentujemy naszą wiedzę.
       14.Przygoda w Krasiejowie.
       15.Pod nogą dinozaura.
       16.Polubiliśmy się z panem wielbłądem.

      • Zielona szkoła w Dusznikach Zdroju.

      • Nowa galeria Zielona szkoła w Dusznikach Zdroju. została dodana do albumu fotograficznego

       Początek października 2021r. klasy 3b i 3d spędziły na zielonej szkole w Dusznikach Zdroju. Podczas pobytu poznawały nie tylko to piękne uzdrowisko, a w nim m.in. Muzeum Papiernictwa, lecz były również w Kudowie Zdroju na Szlaku Ginących Zawodów, gdzie własnoręcznie wykonały gliniane naczynia na kole garncarskim. Mogły również posmakować pysznego chleba wypiekanego tradycyjną metodą. Jak widać na zdjęciach zaprzyjaźniły się też z przebywającymi tam zwierzętami, szczególną sympatią cieszył się wielbłąd, który chętnie pozował do zdjęć. J

      • DUŻO RADOŚCI W INDIAŃSKIEJ WIOSCE

      • Nowa galeria DUŻO RADOŚCI W INDIAŃSKIEJ WIOSCE została dodana do albumu fotograficznego

       29 września 3a i 3c odwiedziły wioskę indiańską. Pod okiem swojego wodza każda klasa zdobywała indiańskie sprawności.  W tipi graliśmy na bębnach głośne rytmy , strzelaliśmy z łuków, przeciągaliśmy linę i bawiliśmy się wspaniale, zjeżdżając ze specjalnej górki . Za zebrane w nagrodę pieczątki, otrzymaliśmy certyfikaty Indianina i kolorowe pióropusze. Na koniec były kiełbaski z ogniska i wizyta w indiańskim sklepiku. Do szkoły wróciło prawdziwe indiańskie plemię 😉

      • 3C W SĄDZIE GARNIZONOWYM

      • Nowa galeria 3C W SĄDZIE GARNIZONOWYM została dodana do albumu fotograficznego

       9 września klasa 3c udała się na wycieczkę do wrocławskiego Sądu Garnizonowego. Nie spodziewaliśmy się, że będzie aż tak ciekawie i wesoło 😊 Mogliśmy zasiąść na sali sądowej i przeprowadzić wymyśloną rozprawę. Sędziną była nasza Pani. Później przygotowano dla nas atrakcje w ogrodzie. Szukaliśmy ukrytego tam żołnierza, który był tak zamaskowany ,że nikt go nie znalazł. Na zakończenie strzelaliśmy do tarczy z pistoletu na kulki. Dzień minął wspaniale!

      • Zapisy na treningi Karate Olimpijskiego- WKF

      •           Dla uczniów SP 109 trwają zapisy na treningi Karate Olimpijskiego- WKF, które są prowadzone we wtorki i czwartki w godzinach 16:00-17:00 w budynku przy ul. Inżynierskiej, na dużej sali, przez klub Budokan, będący najlepszym w Polsce w klasyfikacji medalowej Ministerstwa Sportu we wszystkich kategoriach wiekowych, min. w latach 2017-2019.

       Zajęcia będą się odbywać u licencjonowanego w Ministerstwie Sportu, instruktora, utytułowanego zawodnika, Mistrza Polski federacji WKF i świata, fed. FSKA, Filipa Królikowskiego, który odbiera uczestników zajęć znajdujących się w świetlicy.

       link do filmu promującego zajęcia:

       https://www.youtube.com/watch?v=SZEyrGM9dfE

                     Rodzinie dzieci będących uczniami naszej szkoły przysługuje 5 darmowych treningów w grupie młodzieży i dorosłych, z treningów mieszanych sztuk walki: boksu, muay thai, kick boxingu,  w pon. i śr., o godz. 20:00, przy ul.Gwarnej 10- ok.PKP na dużej sali z matami.

       Link do treningu grupy dorosłych:

       https://www.youtube.com/watch?v=Jm2K-K23Eeo&t=1s

      • Strzał w 10! Na tropie kultury – wystarczą: telefon, wyobraźnia i ciekawość detektywa!

      • Przez cały wrzesień i październik rozgrywa się we Wrocławiu Strzał w 10! – gra terenowa przygotowana przez trzy wrocławskie instytucje kultury – Centrum Kultury Zamek, Muzeum Współczesne Wrocław i Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

        

       Adresatami Strzału w 10! są rodziny z dziećmi w wieku 6–12 lat. Uczestnicy biorący udział w zabawie wędrują szlakiem kultury i sztuki, odkrywając ciekawe instytucje na mapie Wrocławia.

        

       Pomysł na grę terenową rodził się przez wiele miesięcy. Stopniowo do rozmów o współpracy dołączały kolejne osoby, które połączyła sztuka i praca w kulturze. Wszystko po to, by jeszcze mocniej zachęcić publiczność do aktywnego zwiedzania Wrocławia i poznawania różnych obszarów twórczości współczesnych artystów!

        

       W pierwszej edycji wspólnej zabawy uczestnicy poznają lepiej otoczenie, historię i rolę, jaką pełnią na artystycznej mapie Wrocławia: Centrum Kultury Zamek, Muzeum Współczesne Wrocław i Pawilon Czterech Kopuł. Wszystkie te miejsca znajdują się na jednej trasie, więc można je odwiedzić, podróżując np. tramwajem nr 10.

        

       Aby wziąć udział w zabawie wystarczy zainstalować w telefonie aplikację do skanowania kodów QR, udać się do każdej z instytucji, a następnie, idąc tropem kodów QR, rozwiązywać zagadki. W każdym z miejsc na uczestników czekają zadania z trzech obszarów: otoczenia, architektury i sztuki.

        

       Po odwiedzeniu wszystkich instytucji i zebraniu na specjalnych ulotkach pieczątek potwierdzających wykonanie zadań, uczestnicy wezmą udział w losowaniu wyjątkowych nagród. Gra Strzał w 10! zakończy się 31 października, a nagrodzonych poznamy w drugiej połowie listopada. 

        

        

       Link do strony internetowej z informacjami o grze terenowej:

       https://muzeumwspolczesne.pl/mww/edukacja/strzal-w-10-na-tropie-kultury/

        

       Link do wydarzenia na Facebooku:

       https://www.facebook.com/events/537912070652270/

        

       Link do regulaminu gry terenowej:

       https://muzeumwspolczesne.pl/mww/wp-content/uploads/2021/08/regulamin-strzal-w-10.pdf

        

       Link do filmu promocyjnego:

       https://youtu.be/1rMlqi0Qomo    

      • Z okazji...

      • Szkołę tworzymy Wszyscy. Mam na myśli: uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników nieedukacyjnych. Wszyscy, których widać i nie widać, słychać i nie słychać. Dla tych Wszystkich Nas - serdeczne życzenia z okazji dnia Edukacji;)

       Jola Wiśniewska

      • Nauka gry na gitarze w Waszej Szkole!

      • Zajęcia Pokazowe są BEZPŁATNE (nie dotyczy kontynuacji nauki) i niezobowiązujące .

       •             Zajęcia prowadzimy w małych grupach.

       •             Zapewniamy bezpłatne materiały edukacyjne oraz opracowania muzyczne.

       •             Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów oraz nauki przez zabawę.

       •             Odbieramy uczniów ze świetlicy.

       •             Gitary gwarantujemy na pierwsze 3 zajęcia włącznie z Zajęciami Pokazowymi.

        

        

       https://youtu.be/TODoAqOnzic

        

        

       Zapraszamy na naszą stronę        www.akademia360.com.pl  oraz  www.facebook.com/akademia360

        

        

       Zapytaj o termin zajęć:

        

        

       E – mail: akademia@akademia360.com.pl, Telefon: 608 360 360