• Aktualności

      • Zaproszenie na Kiermasz SP 109 podczas Jarmarku Osiedlowego w najbliższą sobotę

      • Dzień dobry

       Tegoroczny szkolny Kiermasz Świąteczny odbędzie się podczas Jarmarku Osiedlowego, który będzie miał miejsce już w najbliższą sobotę 18.12 w godz. 12:00 - 17:00 przy al. Wędrowców (trawnik pomiędzy ul. Męcińskiego, a ul. Beniowskiego).

       W imieniu Rady Rodziców SP 109 oraz Rady Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy z całymi rodzinami! 

       Przygotowane zostały liczne atrakcje, szczególnie dla dzieci:- karuzela dla najmłodszych- zjeżdżalnia dla troszkę starszych- warsztaty dla wszystkich - stroiki, dekoracje, kartki świąteczne...- stoiska z rękodziełami, piernikami i babeczkami- ponoć sam Św. Mikołaj (z tym wiąże się pierwsza prośba, o której niżej)- świąteczna atmosfera :)

       Wydarzenie ma na celu integrację szkolną oraz osiedlową. Nasza Szkoła będzie miała swoje 2 namioty, w których odbędą się warsztaty artystyczne, sprzedaż rękodzieł naszych dzieci oraz wypieków naszych rodziców (z tym wiąże się druga prośba, o której niżej). Z tego miejsca chciałbym w imieniu wszystkich rodziców serdecznie podziękować kadrze nauczycielskiej odpowiedzialnej za przygotowanie i prowadzenie warsztatów oraz za wykonywanie z naszymi dziećmi ozdób i rękodzieł.

       Dochód ze sprzedaży ozdób i wypieków zasili koszt budowy poidełka na terenie SP 109 (budynek przy Al. Pracy), a 15% zostanie przekazane na cel charytatywny wsparcia dzieci z ośrodka ZOL Jaszkotle (poprzez szkolną skarbonkę https://liblink.pl/BmBhM29lqw

       Gorące prośby do Rodziców:

       1. Rada Rodziców zwraca się do wszystkich klas o mobilizację w kwestii przygotowania wypieków (pierniczki, muffiny, małe pierniki lub keksy). Bylibyśmy ogromnie wdzięczni za przygotowanie wypieków przez każdą klasę, które będą sprzedawane na naszym stoisku. Proszę przedstawicieli klasowych o zorganizowanie się w tym temacie. Od środy będzie można odbierać z portierni (przy ul. Inżynierskiej) celofan, w który należy zapakować wypieki (większe pojedynczo, a mniejsze po kilka sztuk), aby były gotowe do sprzedaży. Zapakowane wypieki należy dostarczyć w piątek do tej samej portierni.

       2. Szukamy Św. Mikołajów! Każdy z zainteresowanych Panów mógłby wczuć się w tę zachwycającą dzieci rolę choć na 1-2 godziny. Czy ktoś z Państwa posiada strój i zechciałby umilić czas naszym dzieciom podczas Kiermaszu? Upominki dla dzieci są już przygotowane :) Proszę o przekazanie informacji swoim Partnerom oraz zgłoszenia bezpośrednio do mnie do środy do końca dnia.

       Zachęcamy Państwa do uczestnictwa i zakupów, które pozwolą na rozwój naszej Szkoły oraz na pomoc potrzebującym dzieciom z ZOL Jaszkotle.

       Będzie nam niezmiernie miło spotkać się w tym świątecznym czasie!

       W imieniu Rady Rodziców SP 109,Tomasz Chołast Przewodniczący

       Pozdrawiam,Tomek Chołast

      • MAGICZNY ZAMEK I LEMURY, CZYLI MIKOŁAJKI W WAŁBRZYCHU

      • Nowa galeria MAGICZNY ZAMEK I LEMURY, CZYLI MIKOŁAJKI W WAŁBRZYCHU została dodana do albumu fotograficznego

       Stęsknieni za Mikołajem, uczniowie klas 3a i 3c, już 2 grudnia wyruszyli na spotkanie z tą niezwykłą postacią. Szukaliśmy jej w magicznym, pełnym świątecznych dekoracji, zamku Książ. Prowadziła nas Śnieżynka, która opowiadała ciekawą historię zamczyska. Wreszcie przy kominku spotkaliśmy Mikołaja, który obdarował nas prezentami i długo z nami rozmawiał. To był magiczny czas… Każdy poczuł świąteczną atmosferę. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do wałbrzyskiej palmiarni, gdzie oczarowały nas lemury, egzotyczne rośliny i przysmaki z kawiarenki

      • Warsztaty pszczelarskie

      • Nowa galeria Warsztaty pszczelarskie została dodana do albumu fotograficznego

       Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich. Mogli nie tylko poznać pracę pszczelarza , ale także usłyszeć wiele ciekawostek o pracowitych owadach i zobaczyć je z bliska.

      • GRANTY PPGR

      • W związku z trwającym procesem weryfikacji osób, które złożyły do Gminy Wrocław oświadczenia w ramach konkursu ”GRANTY PPGR. Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym” proszę o pilne przesłanie listy uczniów/uczennic/rodziców, którzy w 2020r. i 2021r. otrzymali na własność lub w drodze użyczenia sprzęt komputerowy zakupiony ze środków publicznych, zwrot kosztów lub dofinansowanie zakupu tych rzeczy na adres: jacek.marcinski@um.wroc.pl  w nieprzekraczalnym terminie do 10 grudnia 2021r. do godz. 15:00.UWAGA! Informacji zwrotnej udzielają tylko szkoły, które przekazały/użyczyły sprzęt, zwróciły koszty lub dofinansowały zakup.

      • „GRANTY PPGR. Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”.

      • Dotyczy osób, które złożyły oświadczenia do Departamentu Edukacji UMW w ramach programu  „GRANTY PPGR. Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”.W związku z informacją uzyskaną w dniu 6 grudnia br. z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Biuro Powiatowe we Wrocławiu Dolnośląski Oddział Regionalny) osoby, które złożyły oświadczenia w ramach konkursu „GRANTY PPGR. Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym” do Gminy Wrocław nie muszą przedkładać zaświadczeń z ARiMR.Sprawa została załatwiona systemowo pomiędzy instytucjami.

      • Konkurs- TRADYCJE BOŻONARODZDENIOWE W ŚWIECIE.

      • Biblioteka szkolna zaprasza do udziału świątecznym konkursie czytelniczym. Tym razem tematem konkursu jest TRADYCJE BOŻONARODZDENIOWE W ŚWIECIE. W każdym kraju, gdzie świętuje się Boże Narodzenie obchody te wyglądają inaczej. Obowiązują różne tradycje i zwyczaje, je się inne potrawy i w inny sposób obdarowuje się prezentami. Może warto poznać, w jak różny sposób ludzie cieszą się z tych Świąt.

       Życzę przy tej okazji wszystkim uczniom, a szczególnie uczestnikom obecnego konkursu, jak najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia, radości w gronie najbliższych i dobrego zdrowia w tym trudnym czasie pandemii.

        

       Magdalena Dębska

      • Galeria klasy 3d

      • Nowa galeria Galeria klasy 3d została dodana do albumu fotograficznego

       1.Chętnie kucharzymy.
       2.Skarpeciaki- nasze pomysły po przeczytaniu lektury.
       3.Zakładamy zielnik.
       4.Uprawa parapetowa? Szafkowa!
       5.W basenie czujemy się jak ryby w wodzie. Mhm.
       6.Pozdrawiamy Rodziców z Zielonej Szkoły.
       7.Nasłuchujemy muzyki Chopina. Dworek Chopina.
       8.Tworzymy mapy mentalne.
       9.Tak się uczymy.
       10.Serce żyrafy jest wielkie- nasze też.
       11.Tak się uczymy.
       12.Uczymy się wzajemnie.
       13.Prezentujemy naszą wiedzę.
       14.Przygoda w Krasiejowie.
       15.Pod nogą dinozaura.
       16.Polubiliśmy się z panem wielbłądem.

      • Zielona szkoła w Dusznikach Zdroju.

      • Nowa galeria Zielona szkoła w Dusznikach Zdroju. została dodana do albumu fotograficznego

       Początek października 2021r. klasy 3b i 3d spędziły na zielonej szkole w Dusznikach Zdroju. Podczas pobytu poznawały nie tylko to piękne uzdrowisko, a w nim m.in. Muzeum Papiernictwa, lecz były również w Kudowie Zdroju na Szlaku Ginących Zawodów, gdzie własnoręcznie wykonały gliniane naczynia na kole garncarskim. Mogły również posmakować pysznego chleba wypiekanego tradycyjną metodą. Jak widać na zdjęciach zaprzyjaźniły się też z przebywającymi tam zwierzętami, szczególną sympatią cieszył się wielbłąd, który chętnie pozował do zdjęć. J

      • DUŻO RADOŚCI W INDIAŃSKIEJ WIOSCE

      • Nowa galeria DUŻO RADOŚCI W INDIAŃSKIEJ WIOSCE została dodana do albumu fotograficznego

       29 września 3a i 3c odwiedziły wioskę indiańską. Pod okiem swojego wodza każda klasa zdobywała indiańskie sprawności.  W tipi graliśmy na bębnach głośne rytmy , strzelaliśmy z łuków, przeciągaliśmy linę i bawiliśmy się wspaniale, zjeżdżając ze specjalnej górki . Za zebrane w nagrodę pieczątki, otrzymaliśmy certyfikaty Indianina i kolorowe pióropusze. Na koniec były kiełbaski z ogniska i wizyta w indiańskim sklepiku. Do szkoły wróciło prawdziwe indiańskie plemię 😉

      • 3C W SĄDZIE GARNIZONOWYM

      • Nowa galeria 3C W SĄDZIE GARNIZONOWYM została dodana do albumu fotograficznego

       9 września klasa 3c udała się na wycieczkę do wrocławskiego Sądu Garnizonowego. Nie spodziewaliśmy się, że będzie aż tak ciekawie i wesoło 😊 Mogliśmy zasiąść na sali sądowej i przeprowadzić wymyśloną rozprawę. Sędziną była nasza Pani. Później przygotowano dla nas atrakcje w ogrodzie. Szukaliśmy ukrytego tam żołnierza, który był tak zamaskowany ,że nikt go nie znalazł. Na zakończenie strzelaliśmy do tarczy z pistoletu na kulki. Dzień minął wspaniale!