• Aktualności

      • Konkurs plastyczny "Życzenia urodzinowe dla Kubusia Puchatka"

      • Dzień dobry,

       biblioteka szkolna otrzymała dużo pięknych prac na konkurs plastyczny KARTKA Z ŻYCZENIAMI URODZINOWYMI DLA KUBUSIA PUCHATKA, dlatego wybór był bardzo, bardzo trudny. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za zaangażowanie oraz ogromną pomysłowość w wykonaniu prac. Kartki są kolorowe, wesołe i przyciągające wzrok. Z pewnością Kubuś byłby zachwycony pięknymi szatą graficzną i  ciekawymi życzeniami zapisanymi na tych kartkach!

        

       A oto zwycięzcy, którzy otrzymają nagrody :

        

       NAGRODA GŁÓWNA : Wiktoria Kurzok 2c

       I MIEJSCE :

       Małgosia Sicińska 1c

       Krzyś Herbut 1b

        

       II MIEJSCE :

       Maja Pusz 1c

       Dawid Jaworski 2a

       Zosia Poreda 3d

        

       III MIEJSCE :

       Jagoda Werblińska 3d

       Beniamin Jabłoński 3c

        

       WYRÓŻNIENIA ZA TREŚĆ ŻYCZEŃ :

       Helena Jamroszczak 3d

       Hania Mrówczyńska 2d

       Dobrawa Jasińska 3d

       Nela Herda 1b

        

       WYRÓŻNIENIE ZA FORMĘ GRAFICZNĄ :

       Adam Rajchert 2c

       Marusia Goncharova 2c

       Jagoda Zgagacz 3d

       Małgorzata Szozda 2b

       Bruno Trafny 2c

        

       Pozostali uczestnicy otrzymają drobne niespodzianki.

        

       Gratuluję wszystkim uczestnikom i dziękuję za przygotowanie pięknych prac.

       Magdalena Dębska

      • Bezpłatne szkolenia z kompetencji cyfrowych

      • W ramach projektu CyberMistrz oferujemy dzieciom i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat, zamieszkujących lub uczących się na terenie miasta Wrocław,  7 bezpłatnych szkoleń z zakresu: edukacja online, korzystanie z cyfrowych usług na zaawansowanym poziomie, kompetencje medialne, bezpieczne zachowania w sieci, dostępność zasobów cyfrowych online, projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych m.in. projektowanie i realizacja serwisów internetowych oraz gier mobilnych, programowanie w różnych językach uwzględniające różne poziomy zaawansowania. W grupie może uczestniczyć od 4 do 6 osób.

      • Aniołkowe Granie

      • Infornujemy z dumą i wielką radością, że nasz szkoła dołączyła do ogólnopolskiego projektu Aniołkowe Granie. Przekazaliśmy prezenty na ręce opiekunów zastępczych Marysi. Nasza podopieczna otrzymała wszystko, o czym marzyła a nawet więcej. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i szczodrość. Od Marysi otrzymaliśmy w podziękowaniu piękną laurkę.

      • Szczepienia dla dzieci 5 -11 lat

      • Szanowni Państwo

        

       Już od 14 grudnia 2021 r. rozpoczną się szczepienia w grupie dzieci 5-11 lat. Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-nr-15-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19-dzieci-5-11-lat.

       Przekazujemy także link do strony, gdzie zamieszczony jest List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/list-ministra-edukacji-i-nauki-oraz-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-dzieci-w-wieku-5-11-lat. Zachęcamy do upowszechnienia treści listu wśród rodziców i opiekunów, aby dzięki sprawdzonym i rzetelnym informacjom, mogli podjąć świadomą decyzję dotyczącą ewentualnego zaszczepienia swojego dziecka.

       Należy podkreślić, że przedszkole i szkoła mają obowiązek kształtowania  świadomości prozdrowotnej dzieci i uczniów również w zakresie wpływu szczepień na ich zdrowie oraz zwiększać świadomość budowania odporności zbiorowej całego społeczeństwa, czego naturalną konsekwencją jest włączenie się w działania informacyjne. Przypominamy, że obecnie są do wykorzystania w szkołach podczas lekcji przedmiotowych lub zajęć z wychowawcą opracowane materiały informacyjne dotyczące szczepień dedykowane dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, dostępne na stronie ministerstwa Edukacji i Nauki: 

       https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-od-12-roku-zycia--materialy-informacyjne. Tam też czekają już scenariusze zajęć dla klas I-III szkół podstawowych.

       W przygotowywaniu są materiały dla nauczycieli w przedszkolach, które zostaną Państwu przesłane w najbliższym czasie. W przedszkolach działania profilaktyczne powinny być podejmowane wspólnie z rodzicami dzieci.

       W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy do odwiedzenia

        https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dzieci-5-11

       Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w:

       • mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, 
       • na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie 
       • na profilu #SzczepimySię,  
       • a także pod numerem infolinii 989.
      • Zaproszenie na Kiermasz SP 109 podczas Jarmarku Osiedlowego w najbliższą sobotę

      • Dzień dobry

       Tegoroczny szkolny Kiermasz Świąteczny odbędzie się podczas Jarmarku Osiedlowego, który będzie miał miejsce już w najbliższą sobotę 18.12 w godz. 12:00 - 17:00 przy al. Wędrowców (trawnik pomiędzy ul. Męcińskiego, a ul. Beniowskiego).

       W imieniu Rady Rodziców SP 109 oraz Rady Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy z całymi rodzinami! 

       Przygotowane zostały liczne atrakcje, szczególnie dla dzieci:- karuzela dla najmłodszych- zjeżdżalnia dla troszkę starszych- warsztaty dla wszystkich - stroiki, dekoracje, kartki świąteczne...- stoiska z rękodziełami, piernikami i babeczkami- ponoć sam Św. Mikołaj (z tym wiąże się pierwsza prośba, o której niżej)- świąteczna atmosfera :)

       Wydarzenie ma na celu integrację szkolną oraz osiedlową. Nasza Szkoła będzie miała swoje 2 namioty, w których odbędą się warsztaty artystyczne, sprzedaż rękodzieł naszych dzieci oraz wypieków naszych rodziców (z tym wiąże się druga prośba, o której niżej). Z tego miejsca chciałbym w imieniu wszystkich rodziców serdecznie podziękować kadrze nauczycielskiej odpowiedzialnej za przygotowanie i prowadzenie warsztatów oraz za wykonywanie z naszymi dziećmi ozdób i rękodzieł.

       Dochód ze sprzedaży ozdób i wypieków zasili koszt budowy poidełka na terenie SP 109 (budynek przy Al. Pracy), a 15% zostanie przekazane na cel charytatywny wsparcia dzieci z ośrodka ZOL Jaszkotle (poprzez szkolną skarbonkę https://liblink.pl/BmBhM29lqw

       Gorące prośby do Rodziców:

       1. Rada Rodziców zwraca się do wszystkich klas o mobilizację w kwestii przygotowania wypieków (pierniczki, muffiny, małe pierniki lub keksy). Bylibyśmy ogromnie wdzięczni za przygotowanie wypieków przez każdą klasę, które będą sprzedawane na naszym stoisku. Proszę przedstawicieli klasowych o zorganizowanie się w tym temacie. Od środy będzie można odbierać z portierni (przy ul. Inżynierskiej) celofan, w który należy zapakować wypieki (większe pojedynczo, a mniejsze po kilka sztuk), aby były gotowe do sprzedaży. Zapakowane wypieki należy dostarczyć w piątek do tej samej portierni.

       2. Szukamy Św. Mikołajów! Każdy z zainteresowanych Panów mógłby wczuć się w tę zachwycającą dzieci rolę choć na 1-2 godziny. Czy ktoś z Państwa posiada strój i zechciałby umilić czas naszym dzieciom podczas Kiermaszu? Upominki dla dzieci są już przygotowane :) Proszę o przekazanie informacji swoim Partnerom oraz zgłoszenia bezpośrednio do mnie do środy do końca dnia.

       Zachęcamy Państwa do uczestnictwa i zakupów, które pozwolą na rozwój naszej Szkoły oraz na pomoc potrzebującym dzieciom z ZOL Jaszkotle.

       Będzie nam niezmiernie miło spotkać się w tym świątecznym czasie!

       W imieniu Rady Rodziców SP 109,Tomasz Chołast Przewodniczący

       Pozdrawiam,Tomek Chołast

      • MAGICZNY ZAMEK I LEMURY, CZYLI MIKOŁAJKI W WAŁBRZYCHU

      • Nowa galeria MAGICZNY ZAMEK I LEMURY, CZYLI MIKOŁAJKI W WAŁBRZYCHU została dodana do albumu fotograficznego

       Stęsknieni za Mikołajem, uczniowie klas 3a i 3c, już 2 grudnia wyruszyli na spotkanie z tą niezwykłą postacią. Szukaliśmy jej w magicznym, pełnym świątecznych dekoracji, zamku Książ. Prowadziła nas Śnieżynka, która opowiadała ciekawą historię zamczyska. Wreszcie przy kominku spotkaliśmy Mikołaja, który obdarował nas prezentami i długo z nami rozmawiał. To był magiczny czas… Każdy poczuł świąteczną atmosferę. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do wałbrzyskiej palmiarni, gdzie oczarowały nas lemury, egzotyczne rośliny i przysmaki z kawiarenki

      • Warsztaty pszczelarskie

      • Nowa galeria Warsztaty pszczelarskie została dodana do albumu fotograficznego

       Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich. Mogli nie tylko poznać pracę pszczelarza , ale także usłyszeć wiele ciekawostek o pracowitych owadach i zobaczyć je z bliska.

      • GRANTY PPGR

      • W związku z trwającym procesem weryfikacji osób, które złożyły do Gminy Wrocław oświadczenia w ramach konkursu ”GRANTY PPGR. Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym” proszę o pilne przesłanie listy uczniów/uczennic/rodziców, którzy w 2020r. i 2021r. otrzymali na własność lub w drodze użyczenia sprzęt komputerowy zakupiony ze środków publicznych, zwrot kosztów lub dofinansowanie zakupu tych rzeczy na adres: jacek.marcinski@um.wroc.pl  w nieprzekraczalnym terminie do 10 grudnia 2021r. do godz. 15:00.UWAGA! Informacji zwrotnej udzielają tylko szkoły, które przekazały/użyczyły sprzęt, zwróciły koszty lub dofinansowały zakup.