• Aktualności

      • Klasa sportowa

      • Witamy Państwa.

       Dzisiaj (23.06) został przeprowadzony drugi termin testów sprawnościowych do klasy sportowej.

       Jutro, na tablicy informacyjnej w szkole przy Inżynierskiej, zostanie wywieszona lista dzieci zakwalifikowanych do klasy sportowej.

       Teraz, Rodzice zainteresowani przyjęciem dziecka do klasy sportowej, powinni złożyć do sekretariatu szkoły podanie o przyjęcie dziecka do IV klasy sportowej o kierunku - piłka siatkowa dziewcząt i chłopców, w roku szkolnym 2022/2023.

       Zgodnie z regulaminem i terminarzem rekrutacji, w dniu 02.07 komisja rekrutacyjna poda do publicznej wiadomości listę dzieci PRZYJĘTYCH do klasy sportowej.

       w razie pytań, proszę dzwonić 604173618

       Tomasz Zdybek

       koordynator rekrutacji

      • BIBLIOTECZNA AKCJA CZYTELNICZA NA WAKACJE

      •  

       Dzień dobry,

       biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 1-5 do udziału w wakacyjnej akcji czytelniczej. Jej zadaniem jest podtrzymanie aktywności czytelniczej podczas miesięcy wakacyjnych.

       Akcja polega na wypełnieniu podczas wakacji PASZPORTU CZYTELNICZEGO. Paszport wydaje biblioteka szkolna. Uprawnia on do przekraczania granic literackiej fantazji oraz poświadcza czytelnicze obywatelstwo. Zadaniem posiadacza Paszportu jest wypełnienie jego rubryk, poświadczających przeczytanie przynajmniej jednej książki podczas wakacji. Dowodem na przeczytanie tej lektury będzie podanie jej tytułu, wypisanie z niej ulubionego zdania, zaznaczenie na mapce, skąd pochodzi autor, bądź gdzie dzieje się akcja lektury. Można również wpisywać na stronie okładkowej tytuły innych przeczytanych książek, a we wrześniu poprosić bibliotekarza o ostemplowanie paszportu, co upodobni go do prawdziwego paszportu ze stemplami z wyjazdów. Chcielibyśmy, by był to rodzaj czytelniczego pamiętnika, który – znaleziony po latach – wywoła miłe wspomnienie.

       Posiadacze najciekawiej wypełnionych paszportów, którzy przyniosą je we wrześniu do biblioteki mogą liczyć na nagrody.

       ZAPRASZAMY PO ODBIÓR PASZPORTÓW DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ!

       Magdalena Dębska