• Aktualności

      • Zapisy na treningi Karate Olimpijskiego- WKF

      •           Dla uczniów SP 109 trwają zapisy na treningi Karate Olimpijskiego- WKF, które są prowadzone we wtorki i czwartki w godzinach 16:00-17:00 w budynku przy ul. Inżynierskiej, na dużej sali, przez klub Budokan, będący najlepszym w Polsce w klasyfikacji medalowej Ministerstwa Sportu we wszystkich kategoriach wiekowych, min. w latach 2017-2019.

       Zajęcia będą się odbywać u licencjonowanego w Ministerstwie Sportu, instruktora, utytułowanego zawodnika, Mistrza Polski federacji WKF i świata, fed. FSKA, Filipa Królikowskiego, który odbiera uczestników zajęć znajdujących się w świetlicy.

       link do filmu promującego zajęcia:

       https://www.youtube.com/watch?v=SZEyrGM9dfE

                     Rodzinie dzieci będących uczniami naszej szkoły przysługuje 5 darmowych treningów w grupie młodzieży i dorosłych, z treningów mieszanych sztuk walki: boksu, muay thai, kick boxingu,  w pon. i śr., o godz. 20:00, przy ul.Gwarnej 10- ok.PKP na dużej sali z matami.

       Link do treningu grupy dorosłych:

       https://www.youtube.com/watch?v=Jm2K-K23Eeo&t=1s

      • Strzał w 10! Na tropie kultury – wystarczą: telefon, wyobraźnia i ciekawość detektywa!

      • Przez cały wrzesień i październik rozgrywa się we Wrocławiu Strzał w 10! – gra terenowa przygotowana przez trzy wrocławskie instytucje kultury – Centrum Kultury Zamek, Muzeum Współczesne Wrocław i Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

        

       Adresatami Strzału w 10! są rodziny z dziećmi w wieku 6–12 lat. Uczestnicy biorący udział w zabawie wędrują szlakiem kultury i sztuki, odkrywając ciekawe instytucje na mapie Wrocławia.

        

       Pomysł na grę terenową rodził się przez wiele miesięcy. Stopniowo do rozmów o współpracy dołączały kolejne osoby, które połączyła sztuka i praca w kulturze. Wszystko po to, by jeszcze mocniej zachęcić publiczność do aktywnego zwiedzania Wrocławia i poznawania różnych obszarów twórczości współczesnych artystów!

        

       W pierwszej edycji wspólnej zabawy uczestnicy poznają lepiej otoczenie, historię i rolę, jaką pełnią na artystycznej mapie Wrocławia: Centrum Kultury Zamek, Muzeum Współczesne Wrocław i Pawilon Czterech Kopuł. Wszystkie te miejsca znajdują się na jednej trasie, więc można je odwiedzić, podróżując np. tramwajem nr 10.

        

       Aby wziąć udział w zabawie wystarczy zainstalować w telefonie aplikację do skanowania kodów QR, udać się do każdej z instytucji, a następnie, idąc tropem kodów QR, rozwiązywać zagadki. W każdym z miejsc na uczestników czekają zadania z trzech obszarów: otoczenia, architektury i sztuki.

        

       Po odwiedzeniu wszystkich instytucji i zebraniu na specjalnych ulotkach pieczątek potwierdzających wykonanie zadań, uczestnicy wezmą udział w losowaniu wyjątkowych nagród. Gra Strzał w 10! zakończy się 31 października, a nagrodzonych poznamy w drugiej połowie listopada. 

        

        

       Link do strony internetowej z informacjami o grze terenowej:

       https://muzeumwspolczesne.pl/mww/edukacja/strzal-w-10-na-tropie-kultury/

        

       Link do wydarzenia na Facebooku:

       https://www.facebook.com/events/537912070652270/

        

       Link do regulaminu gry terenowej:

       https://muzeumwspolczesne.pl/mww/wp-content/uploads/2021/08/regulamin-strzal-w-10.pdf

        

       Link do filmu promocyjnego:

       https://youtu.be/1rMlqi0Qomo    

      • Z okazji...

      • Szkołę tworzymy Wszyscy. Mam na myśli: uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników nieedukacyjnych. Wszyscy, których widać i nie widać, słychać i nie słychać. Dla tych Wszystkich Nas - serdeczne życzenia z okazji dnia Edukacji;)

       Jola Wiśniewska