• Aktualności

      • Relacja z akcji "Przerwa na czytanie w SP 109 we Wrocławiu"

      •  

       W naszej szkole w biciu rekordu czytania na przerwach w ramach IV akcji „Przerwa na czytanie” wzięło udział 407 osób. Na dzień lektury wybraliśmy środę, 15 maja 2019 roku. Braliśmy udział w akcji po raz pierwszy i z pewnością nie ostatni.

       Szkoła nasza mieści się w dwóch budynkach i w obu mamy biblioteki, które tworzą wspólną całość. Uczniowie obu części wraz z nauczycielami przyłączyli się do czytania. Wśród klas 1-5 było to 8 zespołów klasowych, a wśród klas 6-8 były to trzy klasy. Uczniowie czytali sami po cichu, słuchali głośnego czytania nauczycieli bądź swoich kolegów i koleżanek, którzy przygotowali na tę okazję fragmenty swoich ulubionych książek. Czytanie miało miejsce w klasach szkolnych, na korytarzach, w pomieszczeniach biblioteki, a nawet w autokarze. Dwie klasy czwarte, korzystając z przerwy w zwiedzaniu, słuchały głośnego czytania jednej z pań wychowawczyń.

       Informację o „Przerwie na czytanie” otrzymali wszyscy rodzice naszych uczniów oraz wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły. Przy wejściach do pomieszczeń bibliotecznych oraz w holu szkoły umieszczone zostały plakaty informujące o akcji i zachęcające do udziału w niej.

       Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie chętnie wzięli udział w akcji. Część wybierała pierwszą z brzegu książkę, a część zadała sobie nieco trudu, by wybrać swoją ulubioną lekturę i nauczyć się głośnego czytania jej fragmentu. Także nauczyciele, którzy czytali głośno uczniom proponowali swoje ulubione lektury, lektury swoich dzieci lub przy wyborze konsultowali się z uczniami i bibliotekarkami.

       Uczniowie cieszyli się z możliwości wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji i biciu rekordu. Dopytywali się kiedy będzie wiadomo, czy rekord został pobity. Nauczyciele (nie tylko poloniści i bibliotekarze) doceniali możliwość promocji czytani i czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

      • Wyniki "Konkursu Ekologicznego"

      • Dnia 10 maja b.r. odbył się w naszej szkole Finał XVIII Dolnośląskiego Konkursu Ekologicznego. Konkurs objęli patronatem DOLNOŚLĄSKI KURATOR OŚWIATY i DZIEKAN WYDZIAŁU PRZYRODNICZO-TECHNICZNEGO UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO WE WROCŁAWIU. 

       Po bardzo wyrównanej walce Komisja przyznała:

       I miejsce i tytuł laureata drużynie z Gminnego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Czarnym Borze

       II miejsce i tytuł finalisty – drużynie z Zespołu Szkół nr 20 we Wrocławiu

       III miejsce i tytuł finalisty – drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 6 we Wrocławiu

       IV miejsce i tytuł finalisty – drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 90 we Wrocławiu

       V miejsce i tytuł finalisty – drużynie ze Szkoły nr 1 we Wrocławiu

        

       Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody, a zwycięska drużyna dodatkowo – pamiątkową statuetkę.

       Serdecznie gratulujemy!