• Pomoc dla Ukrainy

    • Przewodnik po polskiej szkole dla uczniów z Ukrainy

      

     Szanowni Państwo,

     Zaostrzenie konfliktu na Ukrainie z dnia na dzień wpłynęło na życie milionów dzieci w tym kraju. Zwracamy się do Państwa z pilną prośbą o wsparcie działań pomocowych prowadzonych przez UNICEF na Ukrainie
      
     UNICEF jest na miejscu i niesie pomoc potrzebującym. Eskalacja działań wojennych sprawia jednak, że potrzeby humanitarne najmłodszych rosną w szybkim tempie. Zniszczona została część infrastruktury wodnej i edukacyjnej, występują ograniczenia w dostawie prądu i gazu. Dostęp do opieki medycznej w nagłych przypadkach jest coraz trudniejszy. Rodziny z dziećmi są zmuszone opuścić swoje domy, wzrasta poziom ubóstwa. Życie 7,5 miliona dzieci jest zagrożone. Wobec nasilania się konfliktu zwiększamy skalę naszej pomocy. I prosimy o wsparcie.
      

     Zebrane środki przekażemy na zapewnienie dzieciom między innymi

     bezpiecznych schronień i wsparcia psychologicznego, opieki medycznej, czystej wody i środków higienicznych. Współpracujemy z lokalnymi partnerami, dzięki czemu możemy dobrze oszacować najpilniejsze potrzeby i dostarczyć dzieciom skuteczną pomoc. 

      

     Zwracamy się do Państwa z prośbą o udostępnianie naszego apelu społeczności szkolnej, w tym przede wszystkim Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom placówki. 

      

     Za pośrednictwem strony https://unicef.pl/chce-pomoc/nasze-akcje/pomoc-dla-ukrainy można dokonać wpłaty darowizny. 

      

     Podajemy także numer konta akcji „Pomoc dla Ukrainy”:
     28 1020 1026 0000 1902 0203 5434
      

     Zachęcamy także do śledzenia naszych mediów społecznościowych, w których zamieszczamy bieżące informacje dotyczące sytuacji na Ukrainie. Na profilu Facebook UNICEF Polska uruchomiliśmy także zbiórkę internetowąhttps://www.facebook.com/donate/462703465452564/10158711221256545/, którą można udostępnić na profilach placówek oraz na prywatnych kontach w mediach społecznościowych.

      

     Na stronie: https://unicef.pl/wspolpraca/wspolpraca-z-placowkami-edukacyjnymi/zbiorki-charytatywne zamieściliśmy dla Państwa grafiki i plakaty, które można wykorzystać informując o prowadzonej akcji pomocowej (drukując i wieszając w placówce lub udostępniając w mediach społecznościowych). 

      

     O wsparcie na rzecz dzieci na Ukrainie apeluje Dyrektor Generalny UNICEF Polska: 

     Z góry dziękujemy za okazaną pomoc. 

      

     Pozdrawiamy, 
     Zespół UNICEF Polska